Jak działa druk UV?

5 maja 2020

Metoda druku uv jest chyba najprostszą metodą, jaką mamy w ofercie, polega ona na kilku naprawdę prostych czynnościach, po których mamy już gotowy produkt.

Projekt

Oczywiście pierwszym krokiem tak samo, jak w przypadku pozostałych metod druku jest pomysł i wykonanie projektu.

Jeśli jest to proste logo, to najlepiej mieć je w formacie wektorowym, co pozwala na nieskończone jego skalowanie, czyli można go wykorzystać na bardzo małych długopisach, jak i do oklejania samochodu i zawsze będzie tak samo szczegółowy i wyraźny i nie straci na jakości.

Druk uv pozwala na druk fotorealistyczny zupełnie tak, jak na zwyczajnej drukarce z tą różnicą, że tutaj nasz nadruk jest utwardzany promieniowaniem uv.

Przygotowanie produktów

Kiedy posiadamy już gotowy projekt należy przygotować produkty, na których będziemy drukować.

W naszej ofercie do druku uv nadają się:

Generalnie na drukarce uv można drukować na większej ilości przedmiotów, ale te mamy w ofercie i w magazynie.

Kiedy już mamy nasze przedmioty gotowe musimy je ustawić w jakiś sposób na stole do drukowania, pomocne wtedy jest przygotowanie szablonów, których będziemy używać za każdym razem, kiedy będziemy drukować dany typ przedmiotu.

szablon do druku uv

Jak już mamy wszystko ułożone czas jest przygotować w programie odpowiednio nadruki, żeby drukowało tak, jak mamy ułożone na szablonie i jesteśmy gotowi.

Efekt końcowy

Po skończeniu drukowania nasz nadruk jest już utwardzony i gotowy do drogi i nie musimy go w żaden sposób suszyć.

Należy jednak pamiętać, żeby zawsze obchodzić się ze starannością z naszymi produktami, w końcu nie chcemy nikomu zaserwować wadliwego, lub uszkodzonego produktu.

Podsumowanie

Nie było tutaj dużo do opisywania, ale jednak jeśli ktoś chciałby sprawdzić, jak to się robi od zaplecza, to ma tutaj możliwość.

Jeśli natomiast chciałbyś dowiedzieć się czegoś bardziej ogólnego na temat druku uv, to zapraszam do innego posta jemu dedykowanemu – Czym jest druk UV?

W tym momencie się żegnam i do zobaczenia w następnym poście.